Niewiele osób jest w stanie wyobrazić sobie poranek bez kawy. Przerwa w pracy czy poobiedni relaks z ciastkiem? Aromatyczna kawa będzie idealnym towarzyszem. Jeżeli jesteś miłośnikiem tego napoju w wersji zabielonej, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Podpowiadamy, jakiego mleka używać, aby pianka na kawie wyszła aksamitna i smaczna.

Najpopularniejsze mleko krowie do ekspresu

Najczęściej wybieranym przez konsumentów produktem do zabielania kawy z ekspresu jest mleko krowie. Nie bez powodu cieszy się ono bardzo dużą popularnością. Wytworzona z niego pianka ma aksamitną konsystencję i jest idealnie puszta.

Jak przygotować krowie mleko do ekspresu?

Aby uzyskać doskonałą pianę, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach dotyczących wyboru mleka oraz jego przygotowania. Do spieniania najlepiej nadaje się mleko o wysokiej zawartości białka. Powinno mieć ono również ok. 3 - 4% tłuszczu. Dzięki temu pianka będzie kremowa i puszysta. Żeby spotęgować ten efekt mleko powinno być wcześniej odpowiednio schłodzone.

A może roślinne zamienniki mleka do ekspresu?

Coraz popularniejsze wśród konsumentów stają się mleka roślinne. Wbrew częstym opiniom, z użyciem takiego napoju z powodzeniem można ubić puszystą pianę do kawy. Tajemnica tkwi w wyborze odpowiedniego rodzaju mleka.

Uzyskanie idealnej pianki z napoju roślinnego może być nieco bardziej kłopotliwe, niż w przypadku mleka krowiego. Do wyboru mamy jednak cały wachlarz różnych smaków i właściwości. Możemy więc wybierać tak długo, aż uzyskamy efekt idealny dla siebie.

Jakie mleko roślinne do ekspresu?

Najlepszym zamiennikiem krowiego mleka jest napój sojowy. Wysoka zawartość białka w soi powoduje, że pianka może równać się z tą wytwarzaną przez tradycjonalistów. Jeżeli nie odpowiada nam charakterystyczny posmak strączków, możemy sięgnąć po napój owsiany lub migdałowy. Ich neutralny smak nie zaburzy aromatu kawy. Są one jednocześnie delikatnie słodkie, dzięki czemu kawa z ubitą z nich pianką będzie smakowała jak najpyszniejszy deser.

Bez względu na to, czy wybierzesz mleko krowie, czy roślinne, zadbaj o odpowiednie schłodzenie produktu, a podczas spieniania podgrzewaj je do temperatury nie przekraczającej 70°C. Dzięki tym zabiegom będziesz mógł cieszyć się idealną, puszystą pianą o doskonałym smaku.

Komentarze (0)

Brak komentarzy na ten moment
Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania

Podczas korzystania z naszej strony chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych w celu tworzenia statystyk, w zakresie sesji strony oraz w celu zwiększania bezpieczeństwa na stronie. Kliknij poniżej, aby wyrazić zgodę albo przejść do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów plików cookies.