Kawa jest stałym elementem biurowej rzeczywistości – aromatycznym napojem mocy, który wyzwala pokłady energii i kreatywności u pracowników. Czym kierować się przy wyborze kawy? No właśnie, okazuje się, że wybór wcale nie jest taki prosty – poszczególne kawy różnią się od siebie smakiem, mocą i intensywnością nawet w obrębie jednego gatunku! Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was nasze TOP 5 kaw do biura. Która z kaw wymienionych w zestawieniu stanie się Twoją ulubioną? Sprawdźmy!

Kawa w biurze - TOP 5 propozycji

Arabica czy Robusta?

Arabica i robusta to dwa gatunki kawy – różnicę zauważysz już po samych ziarnach. Ziarna robusty mają proste pęknięcie, natomiast pęknięcie na ziarnach arabica, przypomina literę „S”. Kawy produkowane z ziaren gatunku robusta, charakteryzują się wyrazistym smakiem i aromatem. Z kolei kawy produkowane z ziaren arabica, są delikatniejsze w smaku. Która z nich smakuje lepiej? Tutaj nie ma reguły, dlatego w naszym zestawieniu znajdziesz zarówno kawy 100% arabica, jak i te, w których połączono oba gatunki, by stworzyć niepowtarzalną mieszankę o unikalnym aromacie!

1: Pellini espresso Bar n82 Vivace

Ziarna kawy Pellini espresso Bar n82 Vivace są wolno wypalane, dzięki czemu produkt końcowy charakteryzuje się wyjątkowym głębokim smakiem z nutką korzennego aromatu. Kawa ta składa się w 70% z ziaren arabica i 30% z ziaren robusta – takie połączenie sprawia, że kwaskowatość nie jest wyczuwalna, więc Pellini espresso Bar n82 Vivace nadaje się doskonale zarówno do espresso, jak i do kaw mlecznych.

2: Kawa Kimbo Extra Cream

Kawa Kimbo Extra Cream

Kawa Kimbo Extra Cream składa się w 50% ze średnio palonych ziaren gatunku robusta i w 50% ze średnio palonych ziaren gatunku arabica. Kawa ta będzie smakować zarówno amatorom intensywnego espresso, jak i osobom, które preferują białą kawę z idealną, długo utrzymującą się pianką.

3: Lavazza Qualita Oro

Lavazza Qualita Oro 1 kg

Lavazza Qualita Oro składa się wyłącznie z wyselekcjonowanych ziaren gatunku arabica. Kawa jest delikatnie palona i charakteryzuje się łagodnym aromatem. Kawa ta jest lekka dla żołądka – z pewnością trafi w gusta osób, które w ciągu dnia piją duże ilości czarnego napoju.

4: Maestro Crema Espresso

Maestro Crema Espresso 1kg

Coś dla fanów grubej, gęstej pianki – Maestro Crema Espresso składa się w 40% z ziaren kawy arabica i 60% z ziaren kawy robusta. To właśnie gatunek robusta pozwala na uzyskanie najlepszej kawowej pianki, a ponadto wysoka zawartość ziaren tego gatunku w kawie Maestro Crema Espresso sprawia, że ma ona intensywny, głęboki i delikatnie czekoladowy aromat.

5: Marila Cafe Delicado

Maestro Crema Espresso 1kg

Receptura Marila Cafe Delicado w 100% złożona jest z ziaren kawy arabica. Ziarna te są delikatnie palone, więc kawa jest łagodna dla żołądka. Kawa ta nadaje się idealnie do przyrządzania „małej czarnej” lub kaw mlecznych. Espresso przygotowane na bazie tej kawy trafi w gusta wyłącznie osób preferujących mniej intensywne nuty smakowe, gdyż ze względu na okres palenia, kawa ta raczej pozbawiona jest kwaskowatości.

Ekspres do kawy z Arte Cafe

Aby móc w pełni cieszyć się walorami smakowymi danej kawy, najlepiej jest zaparzyć ją w ekspresie – dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ekspresów do kawy. Jako Arte Cafe już od lat 70 XX wieku zajmujemy się serwisem oraz sprzedażą ekspresów do kawy – dlatego z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że o czarnym napoju bogów wiemy wszystko! Ekspres taki jak Jura E8 EB Dark Inox czy Melitta Caffeo CI Pure Black sprawdzi się doskonale w każdym biurze, a Ty na nowo odkryjesz smak ulubionej kawy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy na ten moment
Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania

Podczas korzystania z naszej strony chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych w celu tworzenia statystyk, w zakresie sesji strony oraz w celu zwiększania bezpieczeństwa na stronie. Kliknij poniżej, aby wyrazić zgodę albo przejść do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów plików cookies.