Ekspres Nivona czy Jura? Jaki wybrać? Trudny wybór

Jaki ekspres do kawy wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto podjął decyzje o zaprzestaniu ręcznego parzenia kawy. Pyszna, aromatyczna kawa po wciśnięciu jednego guzika to niezwykła wygoda! Wybór idealnego ekspresu nie jest prosty, zwłaszcza jeśli zastanawiamy się między dwiema firmami: Nivona lub Jura.

ciekawe dodatki do kawy

Wybór automatycznego ekspresu do kawy: Nivona czy Jura?

Wybierając ekspres do kawy, warto zastanowić się jakie mamy potrzeby i oczekiwania, a zwłaszcza:

Jak często będziemy robić kawę?

Zwycięzca kategorii: Ekspres Jura

Poziom eksploatacji ekspresu ma znaczenie przy wyborze konkretnego modelu. Nivona CR 796 jest w stanie zrobić do 50 kaw dziennie. Z kolei Jura X8 Platin zaserwuje powyżej 50 kaw, dlatego lepiej sprawdzi się w biurze lub firmie.

Gdzie będzie stał ekspres?

Zwycięzca kategorii: Ekspres Jura

Wbrew pozorom, to bardzo ważna kwestia! Łatwy dostęp do pojemnika z ziarnami oraz wody ma wpływ na wygodę codziennego użytkowania. Jeżeli ekspres ma pojemnik na ziarna otwierany od góry (jak np. Nivona CR 789), nie sprawdzi się na blacie zabudowanym od góry. Uciążliwe przestawianie i przesuwanie przedmiotów stojących dookoła naszego ekspresu, jeśli uzupełnianie ziaren i wody będzie wymagało wysunięcia pojemnika z boku.

Jakich funkcji oczekujemy od naszego ekspresu?

Remis: Ekspres Jura, Nivona

Producenci ekspresów prześcigają się w dostarczaniu coraz bardziej zaawansowanych funkcji. Większośc ekspresów robi przynajmniej kilka rodzajów kaw (np. cappuccino, espresso, caffe latte), a w części z nich możemy dodatkowo wybrać poziom aromatu kawy, temperaturę wody lub napoju. W niektórych ekspresach jest możliwość zastosowania kawy mielonej (np. w Jura ENA 8 lub Nivona CR 520).  Dla miłośników aplikacji sprawdzi się model Jura E6 lub E80, a także Nivona CafeRomatica 960, które posiadają interfejs bluetooth. Zdalne robienie kawy nigdy nie było tak proste!

Jaki mamy budżet?

Zwycięzca kategorii: Ekspres Nivona

Ceny ekspresów wahają się od 1699zł (Nivona CR 520) do nawet 26 490zł (Jura S8 Moonlight). Najdroższe ekspresy są dedykowane biurom oraz punktom gastronomicznym. W warunkach domowych w zupełności wystarczy tańszy ekspres, ale nadal jego cena może być bardzo różna. Ostateczna kwota, którą zapłacimy za ekspres zależy od marki, modelu, ilości funkcji oraz jakości zastosowanych podzespołów.

Czy zależy nam na designie?

Remis: Ekspres Jura, Nivona

Jeżeli chcemy wybrać ekspres, który będzie pięknie się prezentował na kuchennym blacie, to musimy patrzeć na design. Większość ekspresów jest utrzymana w odcieniu surowej szarości lub czerni, ale w ofercie Jury znajdziemy także designerski, biały ekspres (Jura A1).

Jakiego rodzaju kawę pijemy?

Zwycięzca kategorii: Ekspres Jura

Dla kawoszy preferujących czarną kawę, proponujemy model Jura A1 Piano lub Nivona CR 820, w których możliwe jest zrobienie kawy z dodatkiem mleka, ale lepiej sprawdzą się w przypadku przyrządzania espresso, ristretto lub caffe americano.

Wszystkie powyższe kryteria decydują o wyborze konkretnego modelu ekspresu, choć zasadniczo to urządzenie ma jedną funkcję: robienie kawy. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ za samym procesem parzenia kawowego napoju stoi też wygoda obsługi, czyszczenia oraz wydajność.

Ekspresy Jura i Nivona - czym się różnią?

Oba ekspresy są do siebie bardzo podobne. Różnią je niuanse, które mogą, choć nie muszą mieć znaczenia. Ekspresy Nivona są smuklejsze i wyglądają bardziej nowocześnie, dlatego będą lepiej wyglądały w nowoczesnych lub ciasnych wnętrzach. Ich wadą jest konieczność wyciągania i mycia jednostki zaparzającej. Z kolei modele Jura nieznacznie szybciej przygotują kawę, ale nie jest to znacząca różnica.

Dobra kawa to nie tylko ekspres

Decydując się na ekspres marki Jura lub Nivona, warto pamiętać, że urządzenie jest tylko częścią składową całego procesu parzenia kawy. Nie bez znaczenia ma także jakość ziaren, wody oraz rodzaj mleka. Najlepiej używać świeżo nalanej, przefiltrowanej wody. Należy unikać przegotowanej lub destylowanej, która, pozbawiona wielu mikroelementów, wpłynie negatywnie na smak kawy.

 • Wysyłka w 24 godziny

  Wysyłka W 24 godziny

 • Poleca nas 100 % Klientów

  Poleca nas 100% Klientów

 • Największy wybór kaw i akcesoriów

  Największy wybór Akcesoriów i kaw

 • Darmowa dostawa od 199 zł

  Darmowa dostawa Od 199 zł

 • 100 dni na zwrot

  Zwrot produktów Do 100 dni

NASZE MARKI

Skontaktuj się z Nami

Bądź blisko Nas

W celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie korzystamy z plików cookies, korzystając ze sklepu akceptujesz politykę znajdującą się na stronie Polityka Prywatności. Życzymy udanych zakupów.